Casa / Ceramic Capacitors / VJ2225Y275KLAAT2L
minImg
VJ2225Y275KLAAT2L
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ2225Y275KLAAT2L
Descrizione:
CAPACITOR CERAMIC MLCC 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Hi-Rel
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.7 µF