Casa / Ceramic Capacitors / VJ2225Y683KBLAT4X
minImg
VJ2225Y683KBLAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ2225Y683KBLAT4X
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 630V X7R 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF