VJ3838D3R3BXSQJ
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ3838D3R3BXSQJ
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 3.3PF 7.2KV C0G/NP0 3838
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 7200V (7.2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Package / Case 3838 (9797 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3.3 pF