Casa / Rocker Switches / VJD2UHNB-AAC63-100
minImg
VJD2UHNB-AAC63-100
Carling Technologies
Prodotto No:
VJD2UHNB-AAC63-100
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Amber/Green
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Master Light - High Beam, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 12 V