CIT Relay and Switch
Prodotto No:
VM3CQF1801L00
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH LIMIT SPDT 16A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.8335
$1.8335
10
$1.729
$17.29
25
$1.65946
$41.4865
50
$1.5903
$79.515
100
$1.521235
$152.1235
250
$1.210072
$302.518
450
$1.106351
$497.85795
950
$1.07178
$1018.191
4900
$0.96806
$4743.494
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.562" (14.3mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | 90gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | VM3 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 180gf |
| Overtravel | 0.045" (1.1mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.055" (1.4mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |