CIT Relay and Switch
Prodotto No:
VM3SCGF1802L01
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH LIMIT SPDT 10A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$8.873
$8.873
10
$7.1003
$71.003
25
$6.74538
$168.6345
40
$6.567825
$262.713
100
$5.68024
$568.024
300
$5.325225
$1597.5675
500
$5.058959
$2529.4795
1000
$4.881461
$4881.461
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.807" (20.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | 50gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | VM3S |
| Voltage Rating - DC | 36 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 140gf |
| Overtravel | 0.039" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.100" (2.5mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Differential Travel | 0.050" (1.3mm) |