CIT Relay and Switch
Prodotto No:
VM3SCGF1803L02
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH LIMIT SPDT 10A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$11.799
$11.799
10
$9.15135
$91.5135
25
$8.67008
$216.752
50
$8.18843
$409.4215
100
$7.46586
$746.586
250
$6.98421
$1746.0525
500
$6.743366
$3371.683
1000
$6.502532
$6502.532
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.736" (18.70mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | 50gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | VM3S |
| Voltage Rating - DC | 36 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 120gf |
| Overtravel | 0.039" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.118" (3.0mm) |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | 0.050" (1.3mm) |