Casa / Single Diodes / VS-10BQ015-M3/5BT
minImg
VS-10BQ015-M3/5BT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-10BQ015-M3/5BT
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA
In magazzino : 98452
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 390pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 15 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 390 mV @ 2 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 1A