Casa / Single Diodes / VS-10BQ060HM3/5BT
minImg
VS-10BQ060HM3/5BT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-10BQ060HM3/5BT
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
In magazzino : 3014
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 80pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A