Casa / Diode Arrays / VS-12CWQ06FNTR-M3
minImg
VS-12CWQ06FNTR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-12CWQ06FNTR-M3
Pacchetto:
D-PAK (TO-252AA)
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK
In magazzino : 7731
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 60 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 6A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)