Casa / SCRs / VS-12TTS08-M3
minImg
VS-12TTS08-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-12TTS08-M3
Pacchetto:
TO-220-3
Descrizione:
SCR 800V 12.5A TO220AB
In magazzino : 771
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 50 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.2 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 8 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12.5 A
Base Product Number 12TTS08
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 95A @ 50Hz