VS-15ETL06HN3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-15ETL06HN3
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC
In magazzino : 1000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 220 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101, FRED Pt®
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A