Casa / Single Diodes / VS-15ETL06STRR-M3
minImg
VS-15ETL06STRR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-15ETL06STRR-M3
Pacchetto:
TO-263AB (D²PAK)
Descrizione:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO263AB
In magazzino : 8000
Prezzo Ext
  • 800
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 270 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A