VS-15TQ060-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-15TQ060-N3
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO220AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 720pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 800 µA @ 60 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 15A