Casa / Diode Arrays / VS-30CPQ090-N3
minImg
VS-30CPQ090-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-30CPQ090-N3
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO247AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 550 µA @ 90 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 90 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)