Casa / Single Diodes / VS-30WQ03FNTR-M3
minImg
VS-30WQ03FNTR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-30WQ03FNTR-M3
Pacchetto:
D-PAK (TO-252AA)
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK
In magazzino : 5595
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 290pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 mA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3.5A