Casa / Single Diodes / VS-75EPU12L-N3
minImg
VS-75EPU12L-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-75EPU12L-N3
Pacchetto:
TO-247AD
Descrizione:
DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247AD
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 265 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 420 µA @ 1200 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.55 V @ 75 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 75A