Casa / IGBT Modules / VS-GT100NA120UX
minImg
VS-GT100NA120UX
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VS-GT100NA120UX
Pacchetto:
SOT-227
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 134A 463W SOT227
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 134 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SOT-227
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.85V @ 15V, 100A
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Power - Max 463 W