Casa / AC DC Converters / VS1-K6-00-500-CE
minImg
VS1-K6-00-500-CE
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
VS1-K6-00-500-CE
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 28V 1500W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 5.00" W x 5.00" H (280.0mm x 127.0mm x 127.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 26.7 A
Series VS1 (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Enclosed
Efficiency 82%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC