Casa / AC DC Converters / VS3-C2-B1-G33-00-CE
minImg
VS3-C2-B1-G33-00-CE
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
VS3-C2-B1-G33-00-CE
Descrizione:
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V 2X12V 2000W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 82%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 7.90" W x 5.00" H (280.0mm x 200.7mm x 127.0mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 120 A
Current - Output 1 180 A
Series VS3 (2000W)
Power (Watts) 2000W
Current - Output 4 20 A
Type Enclosed
Current - Output 3 21 A