Casa / Single Diodes / VSKY10201406-G4-08
minImg
VSKY10201406-G4-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
VSKY10201406-G4-08
Pacchetto:
CLP1406-2L
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A CLP1406-2L
In magazzino : 4106
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 240pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CLP1406-2L
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 20 V
Series -
Package / Case 0502 (1406 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A