VSM-2M5RPR500-Q7
Banner Engineering Corporation
Prodotto No:
VSM-2M5RPR500-Q7
Descrizione:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 65°C
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (630nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series VSM-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V