VSM-2S4AND20-2M
Banner Engineering Corporation
Prodotto No:
VSM-2S4AND20-2M
Descrizione:
VSM-2 SERIES: 4 MM SMOOTH BARREL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 65°C
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Configuration NPN - Light-ON
Sensing Method Diffuse
Light Source Red (630nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series VSM-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)