VSMQAP6CV20-PUR
Banner Engineering Corporation
Prodotto No:
VSMQAP6CV20-PUR
Descrizione:
VSM SERIES: 5X7X40 MM RECTANGULA
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67
Response Time 2.5ms
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Configuration PNP - Light-ON
Sensing Method Diffuse
Light Source Infrared LED
Product Status Active
Connection Method Cable
Series VSM
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)