Casa / Rocker Switches / W11B20001-AZZ13-000
minImg
W11B20001-AZZ13-000
Carling Technologies
Prodotto No:
W11B20001-AZZ13-000
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking O -
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series W
Voltage Rating - DC 24 V