Casa / Rocker Switches / W11D20001-AZZ00-000
minImg
W11D20001-AZZ00-000
Carling Technologies
Prodotto No:
W11D20001-AZZ00-000
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPST 10A 12V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series W
Voltage Rating - DC 12 V