Casa / Rocker Switches / W12D2A601-A7Z00-000
minImg
W12D2A601-A7Z00-000
Carling Technologies
Prodotto No:
W12D2A601-A7Z00-000
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series W
Voltage Rating - DC 12 V