Casa / Rocker Switches / W24B2A801-DNZMV-100
minImg
W24B2A801-DNZMV-100
Carling Technologies
Prodotto No:
W24B2A801-DNZMV-100
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Parking Brake, Vertical
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series W
Voltage Rating - DC 24 V