W6880-10SG-P-522
Conxall/Switchcraft
Prodotto No:
W6880-10SG-P-522
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.220" ~ 0.250" (5.59mm ~ 6.35mm)
Backshell Material, Plating Thermoplastic
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300VAC/DC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) Varies by Wire Gauge
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 85°C