WA6F214VA1TR1800
JAE Electronics
Prodotto No:
WA6F214VA1TR1800
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN RCPT 214POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 214
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.115" (2.92mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WA6
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide
Mated Stacking Heights 3mm