WAU060-2000-G
Triad Magnetics
Prodotto No:
WAU060-2000-G
Produttore:
Triad Magnetics
Descrizione:
AC/AC WALL MNT ADPTER 6VAC 2A
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount
Output Connector Rectangular, 3 Position
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series WAU
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency 83%
Voltage - Output 6VAC
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC