WAU160-750T-S
Triad Magnetics
Prodotto No:
WAU160-750T-S
Descrizione:
AC/AC WALL MNT ADAPTER 16V 750MA
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Form Wall Mount
Output Connector Screw Terminal
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 750mA
Series WAU160
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Cord Length -
Region Utilized North America
Efficiency Level VI
Voltage - Output 16VAC
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC