Casa / Solder / WBNCSAC31-2OZ
minImg
WBNCSAC31-2OZ
SRA Soldering Products
Prodotto No:
WBNCSAC31-2OZ
Composition Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Form Spool, 2 oz (56.70g)
Process Lead Free
Wire Gauge 20 AWG, 21 SWG
Package Spool
Melting Point 430°F (221°C)
Diameter 0.031" (0.79mm)