Casa / Fixed Inductors / WCI1005CP5N6GDG
minImg
WCI1005CP5N6GDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Prodotto No:
WCI1005CP5N6GDG
Pacchetto:
0402
Descrizione:
CHIP IND 1005,5.6NH,G,20Q,0.76A,
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 48 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 760 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series WCI1005CP
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz