Casa / Fixed Inductors / WCI2520CP47NJDG
minImg
WCI2520CP47NJDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Prodotto No:
WCI2520CP47NJDG
Pacchetto:
1008
Descrizione:
CHIP IND 2520,47NH,J,65Q,1.0A,2K
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 47 nH
Series WCI2520CP
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz