Casa / Fixed Inductors / WCLA1005V1-240-R
minImg
WCLA1005V1-240-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
WCLA1005V1-240-R
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 24NH 400MA 300MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 24 nH
Series WCLA1005V1
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz