Casa / Fixed Inductors / WCLA1608V1-470-R
minImg
WCLA1608V1-470-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
WCLA1608V1-470-R
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 47NH 600MA 280MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 36 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 47 nH
Series WCLA1608V1
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz