Casa / Fixed Inductors / WCLA2520V1-100-R
minImg
WCLA2520V1-100-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
WCLA2520V1-100-R
Pacchetto:
1008
Descrizione:
CHIP IND 10.0UH 0.392A SMT 2 PA
In magazzino : 2868
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 12 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 392 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 860mOhm Max
Inductance 10 µH
Series WCLA2520V1
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz