Casa / RF Antennas / WCP2400MMCX12
minImg
WCP2400MMCX12
TE Connectivity Laird
Prodotto No:
WCP2400MMCX12
Descrizione:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR CAB 12"
Guida per l'utente
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, Wi-Fi
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination MMCX
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 2.756" (70.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard Bluetooth, WiFi
VSWR 2
Series WCP
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Power - Max 10 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 305mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 1dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)