Casa / Fixed Inductors / WIP252010S-4R7MLDG
minImg
WIP252010S-4R7MLDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Prodotto No:
WIP252010S-4R7MLDG
Pacchetto:
1008
Descrizione:
POWER INDUCTOR 2520 4.7UH 20% DC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series WIP252010S L
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz