Casa / Fixed Inductors / WIP252010S-R33MLDG
minImg
WIP252010S-R33MLDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Prodotto No:
WIP252010S-R33MLDG
Pacchetto:
1008
Descrizione:
POWER INDUCTOR 2520 0.33UH 20% D
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Inductance 330 nH
Series WIP252010S L
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 120MHz