WK73R1ETTP1020F
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
WK73R1ETTP1020F
Descrizione:
RES 102 OHM 1% 1/3W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
Resistance 102 Ohms
Series WK73R
Power (Watts) 0.333W, 1/3W