Casa / Fixed Inductors / WLCM0603TGB3N1TB
minImg
WLCM0603TGB3N1TB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLCM0603TGB3N1TB
Pacchetto:
0201
Descrizione:
INDUCTOR FIXED 3.1NH 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 3.1 nH
Series CM
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5GHz