Casa / Fixed Inductors / WLCM1608Z2S4N7TB
minImg
WLCM1608Z2S4N7TB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLCM1608Z2S4N7TB
Pacchetto:
0603
Descrizione:
INDUCTOR FIXED 4.7NH 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 4.7 nH
Series CM
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz