Casa / Fixed Inductors / WLCW1608HQJ3N6PB
minImg
WLCW1608HQJ3N6PB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLCW1608HQJ3N6PB
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 3.6NH 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.040" W (1.70mm x 1.02mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 3.6 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.7GHz