Casa / Fixed Inductors / WLCW2520Z0J8R2PB
minImg
WLCW2520Z0J8R2PB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLCW2520Z0J8R2PB
Pacchetto:
1008
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 8200NH 1008
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz