Casa / Fixed Inductors / WLCW4532Z0G1R2PB
minImg
WLCW4532Z0G1R2PB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLCW4532Z0G1R2PB
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 1200NH 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 62 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.135" (3.43mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.142" W (4.55mm x 3.61mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 1.2 µH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 230MHz