Casa / Fixed Inductors / WLFW1608Z0J4R7PB
minImg
WLFW1608Z0J4R7PB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLFW1608Z0J4R7PB
Pacchetto:
0603
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 4.7UH 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 380mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±5%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series FW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 67MHz