Casa / Fixed Inductors / WLPM171770M10RLC
minImg
WLPM171770M10RLC
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPM171770M10RLC
Descrizione:
POWER CHOKE MOLDED 10.0UH 17A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 17A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 19 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" L x 0.675" W (18.00mm x 17.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.33mOhm Max
Inductance 10 µH