Casa / Fixed Inductors / WLPM171770M3R3LC
minImg
WLPM171770M3R3LC
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPM171770M3R3LC
Descrizione:
POWER CHOKE MOLDED 3.30UH 27A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 27A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 35 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" L x 0.675" W (18.00mm x 17.15mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.93mOhm Max
Inductance 3.3 µH